کاریکاتور

برنده جایزه بزرگ جشنواره کارتون قبرس

علی راست‌رو هنرمند کارتونیست، نقاش و تصویرساز کهگیلویه و بویراحمدی موفق به کسب جایزه بزرگ نهمین جشنواره بین المللی کارتون قبرس 2020 شد.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با بیان جزئیات این خبر گفت: فراخوان نهمین جشنواره بین المللی کارتون OLIVE زیتون قبرس 2020  با دو موضوع زیتون و آزاد، 14 دی ماه سال گذشته  منتشر شد و هنرمندان فرصت داشتند تا 11 اردیبهشت ماه  سال جاری آثار خود را به این جشنواره ارسال نماید.

شریف اسلامی اظهار داشت: 280 هنرمند از 68 کشور با بیش از 900  اثر با موضوعات  زیتون تحت عناوینی چون زیتون و زن، زیتون و تاریخ، زیتون و اسطوره شناسی، زیتون و فناوری، زیتون و قبرس، زیتون و زندگی، زیتون و صلح، زیتون و تعارض، زیتون و جنگ، زیتون و بهداشت، زیتون و زنان، زیتون و مردان، زیتون و کودکان، روغن زیتون، شاخه زیتون، درخت زیتون، مزایای روغن زیتون، زیتون و روغن زیتون ، منع ریشه کنی، سوزاندن و کاهش درختان زیتون و آزاد شرکت داشتند.

وی تصریح کرد: در این جشنواره در هر بخش 3 جایزه اول تا سوم و جایزه بزرگ جشنواره تعیین شده بود که کاریکاتور علی راسترو در قالب آزاد با موضوع فقر و بی اعتنایی اغنیا در بخش ویژه جایزه بزرگ این جشنواره موفق شد  تندیس زیتون طلایی جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 1500 یورویی را از آن خود کند.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: علی راسترو متولد 1377 یاسوج، دارای مدرک کارشناسی رشته نقاشی جوان ترین هنرمند کارتونیست در سطح جهانی است و تاکنون موفقیت های ارزنده ای در مسابقه ها و جشنواره های مختلف ملی و بین المللی کسب کرده است .

وی یاد آوری کرد: کسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی کارتون "ما کرونا را شکست می دهیم"، برگزیده مسابقه نقاشی دیواری در شهر یاسبرین کشور مجارستان، برگزاری نمایشگاه مجموعه آثار کاریکاتور در نمایشگاه استفان سیکرا شهر یاسبرین در کشور مجارستان، منتخب بیست و دومین جشنواره یورو کارتوناله بلژیک 2019، منتخب بیست و چهارمین بینال هنری گابروو بلغارستان 2019، چاپ هشت اثر در ششمین مجله کارتونیست‌های جهان UWC، چاپ پنج اثر در مجله  Calicomix کلمبیا، فینالیست و منتخب در جشنواره‌های متعدد کارتون از قبیل: برزیل، آلمان، ترکیه، مونته نگرو، کوزوو، از جمله موفقیت‌های این هنرمند خوش ذوق یاسوجی است.

برنده جایزه بزرگ جشنواره کارتون قبرس

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares