سینما

چند فیلم و ۲ داور ایرانی در جشنواره داکا

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا، میزبان نمایش بیش از ۱۰ فیلم ایرانی در دوره جدید خود خواهد بود.

به گزارش مجله هنر، در بخش رقابت فیلم‌های آسیایی این رویداد سینمایی «برف آخر» (امیر حسین عسگری)، «بدون قرار قبلی» (بهروز شعیبی)، «بی‌مادر» (سید مرتضی فاطمی)، «روز سیب» (محمود غفاری)، «زندگی و زندگی» (علی قویتن) و «زنانگی ممنوعه» (مریم زری‌مهر) به نمایش گذاشته خواهد شد.

«ضد» (امیرعباس ربیعی)، تک‌تیرانداز (علی غفاری)، «آواز باد» (سودابه بیضایی)، «با باد» (محمد تبارسا)، «سونسوز» (رضا جمالی)، «سلوک» (عباس رافعی)، «باد در کشتزارهای نیشکر» (ابراهمیم اشرف‌پور) و ننه مخمل (امیرحسین خلیل‌زاده) هم به نمایندگی از سینمای ایران در بخش سینمای جهان حضور دارند.

امسال، پوران درخشنده، فیلمساز ایرانی یکی از داوران بخش رقابت فیلم‌های آسیایی در این رویداد سینمایی خواهد بود و الهه طاهایی هم به عنوان داور بخش بین‌ادیان برای انتخاب بهترین فیلم معناگری جشنواره داکا انتخاب شده است.

سال گذشته فیلم «شهربانو» ساخته مریم بحرالعلومی برنده جایزه بهترین فیلم بخش زنان فیلم‌ساز این جشنواره شد و جایزه بهترین مستند جشنواره هم به «نان مقدس» به کارگردانی رحیم ذبیحی رسید. همچنین سوسن پرور نیز برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «بوتاکس» ساخته کاوه مظاهری به عنوان بهترین بازیگر زن این رویداد سینمایی انتخاب شد.

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا از ۱۴ تا ۲۲ ژانویه (۲۴ دی تا ۲ بهمن ماه) در کشور بنگلادش برگزار می‌شود.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares