تصويری و نمايشی

همچنان خوش‌بینانه به کار ادامه می‌دهم

بازیگر ۷۹ ساله مجموعه «گیسو» اهل کتاب و کتابخوانی است و عشق وافر به حکیم ابوالقاسم فردوسی دارد. او که از کودکی در کنار پدربزرگ داستان‌های شاهنامه را شنیده امروز روزهای در خانه ماندن را با شاهنامه خوانی برای بچه‌ها پر می کند و در صفحه اینستاگرامش با نام «من و عالیجناب فردوسی» اشعاری از شاهنامه را برای جوانان می خواند.

شمسی فضل الهی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، با اشاره به  شرایط ویژه ماه‌های اخیر به همه توصیه کرد، مراقب خود باشند و گفت: در این روزها با رعایت دستورالعمل ها کارهایم را دنبال می کنم و تلاش می کنم مراقب سلامت خود باشم. سال‌هاست که یاد گرفته‌ام با بخور آب گرم و قرقره کردن آب و نمک در برابر سرماخوردگی خودم را ایمن کنم و به همه توصیه می کنم از این نوع درمان‌ها غافل نشوند و مراقب سلامتشان باشند.

این بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و رادیو و تلویزیون همچنان بخشی از فضای کاری‌اش را به برنامه «فرهنگ مردم» اختصاص داده و در این مورد می گوید: مدت‌های مدیدی است که در این برنامه حضور دارم و همچنان با این گروه همکاری می‌کنم، شاید در مقاطعی از این برنامه جدا شده باشم اما باز به برنامه برگشته‌ام.

فرهنگ مردم برنامه ای از رادیو ایران است که در آن به آیین ها، سنت ها ، مراسم موسیقی محلی ، ادبیات شفاهی ، فرهنگ مردم ایران اشعار محلی، مثل ها، متل ها، چیستانها، قصه ها، لطیفه ها و داستان های محلی رایج میان مردم و انعکاس باورهای شان اشاره می شود.

سریال نمایش خانگی «گیسو» هم از جمله کارهایی است که شمسی فضل اللهی در آن ایفای نقش می کند و به قول خودش این کار ادامه نقشش در فصل های قبلی است. البته اضافه می کند: کار در شرایط امروز به مراتب سخت تر است ولی من همچنان خوشبینانه به پیش می روم و امیدوارم این بیماری متوقف شود.

شمسی فضل اللهی، عشق زیادی به اشعار کهن بخصوص شاهنامه دارد و این علاقه را از دوران کودکی و در هم نشینی با پدربزرگ در قلبش جاداده این روزها او که جایگاه فضای مجازی را به خوبی شناخته است این روزها از اینستاگرام استفاده کرده و داستان های شاهنامه را برای کودکان و نوجوانان به زبانی ساده بازگو می کند.

این هنرمند پیشکسوت ایام قرنطینه را در میان گروه بزرگی از فالورهایش گذرانده و با صدای جذابش قصه هایی از تاریخ باستانمان را روایت می کند.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares