نمايشگاه‌ها و جشنواره‌ها

۱۱ میلیون تومان، گران‌ترین اثر در نمایشگاه کتاب تهران

گران‌ترین کتاب در نمایشگاه کتاب امسال، شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی از انتشارات یساولی است که ۱۱ میلیون تومان قیمت دارد. در برخی غرفه‌ها با ارزان‌ترین کتاب‌های امسال مواجه شدیم که بین ۲ تا ۳ هزار تومان قیمت داشتند.

به گزارش مجله هنر به نقل از ایرنا، قیمت معنوی و فرهنگی کتاب‌ها با یکدیگر قابل مقایسه نیست. اما قیمت مادی آنها را می‌شود با رقمی که پشت جلد درج شده مقایسه کرد. قیمت اقتصادی کتاب‌ها بستگی به زحمتی دارد که نویسنده برای نگارش آن کشیده است. همچنین مولفه‌هایی چون جنس جلد، تعداد صفحات، نوع صحافی، قطع و جنس کاغذ در قیمت گذاری کتاب موثر است. امسال در مروری گذرا با کتاب‌هایی مواجه شدیم که بین ۳ تا ۱۱ میلیون تومان قیمت پشت جلد داشتند. ممکن است در روزهای دیگر کتاب‌هایی با قیمت‌های بالاتر ظاهر شوند. بنابراین باید این نکته را در نظر بگیریم که رکورد گران‌ترین کتاب تا لحظه انتشار این گزارش اعتبار دارد و ممکن است هر لحظه با کتابی دیگر این رکورد شکسته شود.

کتاب شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی از انتشارات یساولی است ۱۱ میلیون تومان قیمت دارد و با تخفیف ده درصدی عرضه می‌شود. این کتاب در قطع سلطانی منتشر شده و جعبه کنفی دارد و جنس جلدش چرم طبیعی است. از دیگر نکات کتاب می‌توان به تذهیب و مینیاتور های آن اشاره کرد.

کتاب تخت جمشید، اثر اریش ف اسمیت، منتشر شده توسط انتشارات علمی و فرهنگی، با قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نمایشگاه عرضه شده است.  این کتاب  گزارشی است از نتایج کاوش های گروهی از ایران شناسان و باستان شناسان برجسته همچون جیمز هنری برسد، ارنست هرتسفلد، واریش اشمیت که در خلال سال های ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۸ در آثار و ابنیه باستانی ایران در محوطه تخت جمشید دست به کاوش زده بودند.  در این مجلد نتایج کاوش ها در تخت جمشید و محوطه مقدس نقش رستم و تپه استخر در معرض دید خوانندگان قرار گرفته و تصاویر مستندی از بناها و حجاری ها و سنگ نبشته های آن فراهم آمده است.

کتاب تخت جمشید، اثر اریش ف اسمیت

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares