جشنـواره‌ها

۱۷ هزار مخاطب جشنواره فیلم فجر در سینماهای شهرداری تهران

حدود ۱۷ هزار مخاطب، در نیمه اول چهلمین جشنواره فیلم فجر به تماشای آثار این رویداد سینمایی در سینماهای زیرمجموعه موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نشستند.

به گزارش مجله هنر به نقل از ایرنا، پردیس سینما گالری ملت، تماشا و راگا از سینماهای زیرمجموعه موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بوده که هر ساله به عنوان سینماهای نمایش دهنده آثار جشنواره فیلم فجر میزبان اهالی رسانه و شهروندان است.

 پردیس سینما گالری ملت پس از چهار دوره متوالی، به عنوان مقر اصلی جشنواره فیلم فجر و میزبانی اهالی رسانه، منتقدان و صاحبان آثار، در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به عنوان سینمای مردمی حضور دارد که در این دوره از جشنواره فروش بلیت به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری بوده و به دلیل محدودیت‌های کرونایی، به میزان ۷۰ درصد ظرفیت سالن فروخته شده است.

چهار سالن اصلی این پردیس سینمایی به عنوان سالن‌های نمایش دهنده آثار جشنواره هستند که روزانه هشت فیلم در آنها اکران می‌شود که در پنج روز نخست برگزاری جشنواره، حدود ۱۱هزار مخاطب برای تماشای فیلم‌های جشنواره در پردیس سینما گالری ملت حضور داشتند.

فیلم‌های «بدون قرار قبلی»، «نگهبان شب»، «علف‌زار»، «خائن‌کشی»، «مرد بازنده»، «بی‌رویا»، «دسته دختران»، «ملاقات خصوصی» و «موقعیت مهدی» بیشترین آمار استقبال مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داده‌اند.

 همچنین پردیس سینمایی تماشا در منطقه یافت‌آباد تهران و پردیس سینمایی راگا به عنوان تنها سینمای شهرری در چند سال گذشته پای ثابت خدمات‌رسانی به مردم جنوب تهران و جزو پرمخاطب‌ترین سینماهای این منطقه در ایام برگزاری جشنواره است که هر کدام با یک سالن در نیمه نخست برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، میزبان ۶هزار مخاطب بودند. 

در این مدت روزانه هر فیلم ۲ بار اکران شده و فیلم‌ها هر روز در سانس‌های ۱۵، ۱۷:۳۰، ۲۰ و ۲۲:۳۰ در سالن یک پردیس تماشا و در سانس‌های ۱۴، ۱۶:۳۰، ۱۹ و ۲۱:۳۰ در سالن یک پردیس راگا به نمایش در می‌آیند.

 بر اساس انی گزارش، چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش فیلم کوتاه و هشت فیلم در بخش مستند از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار می‌شود. فیلم‌های این دوره از جشنواره در سینماهای ۳۱ استان در سراسر کشور اکران می‌شود.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares