خبرهای عمومی

هنر باید تجانس و بی‌مرزی فرهنگی را به ملل دنیا هدیه دهد

رئیس موسسه فرهنگی اکو در پیامی به افتتاحیه رویداد بین‌المللی هفته صنایع‌ دستی ایران تاکید کرد: اگر هدف هنر، رستگاری انسان‌ها باشد «تفاخر فرهنگی» جای خود را به «تجانس فرهنگی» می‌دهد و به جای «تقویت مرزها و دوری ملت‌ها»، «بی‌مرزی فرهنگی» را به ملل دنیا هدیه می‌کند.

به گزارش موسسه فرهنگی اکو، سرور بختی در این پیام به رویداد هفته صنایع‌ دستی ایران Iran Craft Week افزود: از همین منظر میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، جاده احیای حیات مشترک فرهنگی ملت‌ها را همچون نقاط اتصال بر روی نقشه فرهنگی تمام کشورهای جهان برای ما به روشنی باقی گذاشته است که با پیوستگی آنها، ایجاد همبستگی میان صنعتگران صنایع دستی سراسر دنیا در آینده نزدیک، به شکل یک رویا باقی نخواهد ماند.

به عنوان رئیس موسسه فرهنگی اکو، دست دوستی و پیوستگی به سوی شما بزرگان دراز و اعلام می کنم در دنیای امروز، با وجود تمام مخاطرات موجود، از همیشه به هم نزدیکتریم و قدرشناسی از این نزدیکی روزافزون جز با عبور از "تفاخر فرهنگی" و حرکت جمعی به سوی "تجانس فرهنگی" میسر نیست.

وی افزود: از فرصت استفاده کرده و شما عالی مقامان را به حضور و همراهی در اولین نشست بین المللی اکو آرت با محوریت صنایع دستی و هنرهای سنتی که در آینده نزدیک از سوی موسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد، دعوت می کنم تا دوباره با یکدیگر به جست‌وجوی اشتراکات هر چه بیشتر بپردازیم و از گستره ۵۰۰ میلیون نفری ملت‌های حوزه تمدنی منطقه اکو، پلی به سوی تحقق "حیات مشترک فرهنگی ملت‌های جهان" بسازیم. به امید دیدار مجددتان در دنیای دلربای صنایع دستی.

در نشست مجازی افتتاحیه این رویداد بین المللی علاوه بر سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، شخصیت‌های داخلی و خارجی نظیر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران، پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همچنین مقاماتی از شورای جهانی صنایع‌ دستی سخنرانی کردند.

هفته بین المللی صنایع دستی ایران از 20 خرداد ماه آغاز و تا 26 خرداد ادامه دارد.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares