خبرهای عمومی

انتشار کتاب بررسی آموزشگاه‌های آزاد هنری

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار کتاب بررسی آموزشگاه‌های آزاد هنری خبر داد و گفت: کتاب آسیب‌شناسی هنرستان‌های هنرهای زیبا نیز به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش مجله هنر به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اکبر صفی‌پور، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: به منظور بررسی وضعیت آموزش هنر در هنرستان‌ها، آموزشگاه های آزاد هنری و آموزش‌های مهارتی فرهنگ و هنر مطالعات و پژوهش‌هایی انجام و منتشر شد.

صفی‌پور در ادامه گفت: آسیب‌شناسی هنرستان‌های هنرهای زیبا، بررسی آموزش‌های مجازی هنر در جهان و ارائه مدل عملیاتی برای ایران، استانداردهای مهارتی کار و دانش حوزه فرهنگ و هنر، بررسی رویه ای، محتوایی و فضایی آموزشگاههای هنری ایران، تاریخ هنرستان موسیقی از ۱۲۹۷ تا ۱۳۹۷ و هنرستان میرک تبریز به مناسبت یکصد سالگی این هنرستان ها، مجموعه کتاب‌های مهارت آموزی کار و دانش در حوزه فرهنگ و هنر از جمله پژوهش‌ها و مطالعاتی است که به منظور ثبت و مستندسازی تاریخ آموزش هنر و همچنین آسیب‌شناسی و ارزیابی وضعیت هنر در هنرستان ها، آموزشگاه‌ها و آموزش‌های مهارتی و کار و دانش فرهنگ و هنر انجام شده است. این مطالعات جنبه مستندنگاری و آسیب‌شناسی دارد و می‌تواند در مدیریت و برنامه ریزی برای آموزش هنر مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش‌های هنری با تاکید بر توسعه کمی و کیفی هنرستان‌های هنرهای زیبا گفت: در چهار سال اخیر ۱۸ هنرستان در ۱۵ استان راه اندازی شده است یا تا مهرماه امسال کار خود را آغاز می‌کنند. همچنین در بعضی از هنرستان‌ها که از سال‌های پیش فعالیت می‌کنند بنابر ضرورت و نیاز و با توجه به قابلیت هنرستان‌ها رشته‌های جدیدی اضافه شد.

هنرستان هنرهای زیبای دختران قشم (نمایش و نقاشی)، گرگان (سینما و موسیقی)، قزوین (نمایش و موسیقی، گرافیک، نقاشی)، ساری (نقاشی و موسیقی)، کرمان (موسیقی، نمایش، نقاشی)، ایلام (نمایش، نقاشی، موسیقی)، بجنورد (سینما و نمایش)، هنرستان هنرهای زیبای پسران ایلام (نمایش و موسیقی)، هنرستان هنرهای زیبای پسران بروجرد (موسیقی، گرافیک، نمایش)، سنندج (سینما، نمایش، موسیقی، گرافیک، انیمیشن)، شهرکرد (سینما، نمایش) و قزوین (موسیقی، نمایش، گرافیک، انیمیشن) از سال ۱۳۹۶ تاکنون راه اندازی شده است.

همچنین هنرستان‌های هنرهای زیبای دخترانه جیرفت، ارومیه، مشهد، زنجان و هنرستان‌های هنرهای زیبای پسرانه جیرفت و هنرستان هنرهای زیبا کاشان راه اندازی شده است و از مهرماه امسال فعالیت خود را آغاز می‌کنند. بنابراین از مهرماه سال جاری ۵۶ هنرستان هنرهای زیبا در کشور فعالیت می‌کنند.

در این دوره رشته‌های نمایش و موسیقی در هنرستان هنرهای زیبای دختران اردبیل، موسیقی، نمایش و نقاشی در هنرستان دختران کرمان، رشته موسیقی در هنرستان دختران بوشهر، رشته موسیقی در هنرستان هنرهای زیبای پسران شهرضا به رشته‌های قبلی این هنرستان‌ها اضافه شد.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares