خبرهای عمومی

ایران درودی، بار دیگر مرگ را شکست داد

ایران درودی، هنرمند و نقاش پیشکسوت، با انتشار دو پست اینستاگرامی، از ترخیص شدنش از بیمارستان و بازگشت به خانه، پس از ابتلا به کرونا خبر داد. او، در نوشتاری به همین مناسبت، از این که به لطف خدا و دعای خیر مردم توانسته است مرگ را شکست دهد، ابراز خرسندی کرد.

به گزارش مجله هنر به نقل از خبرآنلاین، ایران درودی، نقاش سرشناس کشورمان که چند روزی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده بود، پس از بهبودی، به خانه بازگشت.

به همین مناسبت، او فیلم و نوشتاری را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و از بازگشتش به خانه خبر داد . ایران درودی، سال‌ها پیش، از بیماری سخت سرطان هم رهایی یافته بود و این دومین بار است که به گفته خودش، مرگ را شکست داده است.

در نوشتار اینستاگرامی این نقاش، استاد دانشگاه، نویسنده و منتقد هنری آمده است:
«ایران باید زنده بماند
هم‌وطنان عزیز و ارزشمندم.
بسیار خرسندم که به لطف خداوند بزرگ و دعای خیر شما ارجمندان، توانستم بار دگر مرگ را شکست دهم.
از محبتی که در حقم روا داشته و می‌دارید، قلبا سپاسگزارم و برای تک‌تک‌تان، سلامت، شادی و موفقیت آرزومندم.
خیلی مهم است که در این شرایط دشوار و نابسامان با یکدیگر هم‌دلی داشته باشیم.
همیشه گفته، بار دگر می‌گویم در باور من، زندگی در یک‌کلمه خلاصه می‌شود و آن عشق است...عشق.»

ایران درودی، بار دیگر مرگ را شکست داد

ایران درودی، در ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ خورشیدی در مشهد دیده به جان گشود. پس از کوچ خانواده به تهران، افزون بر آموختن درس‌های مدرسه، به فراگیری نقاشی هم پرداخت. در سال ۱۳۳۱، برای تحصیل در رشته‌های هنری، به فرانسه و بلژیک رفت و در دهه ۴۰ خورشیدی، مدتی را هم در آمریکا زندگی کرد.

این نقاش، تاکنون در بیش از ۶۳ نمایشگاه انفرادی و بیش از ۲۵۰ نمایشگاه گروهی در ایران و دیگر کشورها، آثار خود را به نمایش گذاشته است و بسیاری از روشنفکران، هنرمندان و نویسندگان ایران و جهان، هم‌چون آندره مالرو، ژان کوکتو، احمد شاملو و ... درباره او هنرش سخن گفته‌اند.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares