خبرهای عمومی

مرحله دوم پرداخت خسارت کرونا به صنعتگران صنایع‌ دستی

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌ دستی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعطای تسهیلات مرحله دوم خسارت کرونا به صنعتگران و عرضه‌ کنندگان صنایع‌ دستی که در مرحله اول از این تسهیلات استفاده نکردند، خبر داد.

به گزارش مجله هنر، فرهاد فلاح با اشاره به تلاش‌های انجام شده به‌ منظور حمایت از هنرمندان و فعالان صنایع‌ دستی و صنعتگران در دوره کرونا، گفت: در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، پرداخت تسهیلات کرونا به مراکز توزیع و عرضه صنایع‌ دستی تصویب شد و با پیگیری‌های این وزارتخانه، خوشبختانه مجوز ثبت‌نام تولیدکنندگان صنایع‌ دستی که در سال گذشته به هر دلیل از دریافت این تسهیلات باز ماندند، دریافت شد.

وی افزود: مسئولان مراکز تخصصی عرضه محصولات صنایع‌ دستی و تولیدکنندگان دارای مجوز تولید محصولات صنایع‌ دستی اعم از خانگی، انفرادی یا کارگاهی که در سال ۱۳۹۹ نتوانستند تسهیلات دریافت کنند، می‌توانند از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.

فلاح اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان ثبت نام اولیه را انجام دهند و پس از دریافت پیامک از سامانه کارا ثبت نام اصلی را در این سامانه و در بخش خسارت کرونا انجام دهند.

او خاطرنشان کرد: این تسهیلات مختص افرادی است که در سال ۹۹ موفق به دریافت تسهیلات خسارت کرونا نشده‌اند و مشمول تمام صنعتگران نمی‌شود.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares