خبرهای عمومی

به یاد مرحوم نادر طالب زاده

نادر طالب‌زاده اردوبادی، متولد ۴ دی ۱۳۳۲، درگذشته ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، تهیه‌کننده، کارگردان و مجری ایرانی بود.

او دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو، دبیر جشنواره فیلم عمار، از افراد مؤثر در تأسیس شبکه افق و عضو هیات اندیشه‌ورز این شبکه بود.

شادروان استاد طالب‌زاده، دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا بود.

او فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد.

از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. وی در جنگ بوسنی به عنوان مستند ساز شرکت داشته‌ است.

به یاد مرحوم نادر طالب زاده

به گزارش مجله هنر، پرفسور آنتونی جیمز هال، استاد دانشگاه لث‌بریج کانادا تأکید کرد: فقدان نادر طالب زاده، خسارت بزرگی برای ایران و جهان است.

هال در گفتگو با پرس تی‌وی گفت: اینکه دیگر جسم این مجری، متفکر، فیلسوف و فرد بسیار خلاق، بین ما نیست خسارت بزرگی برای ایران و جهان است. هرچند حضور معنوی او ادامه دارد.

وی در ادامه به تجربه حضور خود در ایران و کنفرانس افق نو اشاره و تصریح کرد: او در سال ۲۰۱۴ من را به کنفرانس بین المللی افق نو دعوت کرد و این دعوت باعث شد که درک من از جهان حقیقتا تغییر کند. حضور در تهران، جایی که بسیار از اخبار حساس جهان را به خود اختصاص داده و من در مورد آن فقط خوانده بودم و تجربه دست اول نداشتم بسیار شگفت انگیز بود.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares