خبرهای عمومی

نمایشگاه ۴۰ اثر منتخب نخستین جشنواره ادبی هنری عکس‌نگار

نمایشگاه مجموعه آثار منتخب نخستین جشنواره ادبی هنری عکس‌نگار که از اول بهمن ۱۴۰۱ در محل نگارخانه آفتاب مجموعه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران گشایش یافت، تا ۲۲ بهمن آماده پذیرایی از علاقه مندان و هنردوستان است.

به گزارش مجله هنر، در این نمایشگاه ۴۰ اثر (شعر و عکس) شامل آثار برگزیده و شایسته قدردانی نخستین جشنواره ادبی هنری عکس نگار، به نمایش در آمده است. این آثار از میان۱۵۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه در پاییز امسال داوری شده است.

عکس‌نگار از برنامه‌های مصوب معاونت فرهنگی کانون و عنوان مسابقه‌ای بود که فراخوان آن با هدف ایجاد بستری مناسب برای برقراری ارتباط متقابل عکاسی و ادبیات، توجه دادن مخاطبان به بهره‌گیری از هنر عکاسی برای خلق آثار ادبی و تشویق اعضای نوجوان انجمن‌های عکاسان، شاعران و نویسندگان نوجوان کانون به مطالعه و پرورش نگاه خلاق و جستجوگر آن‌ها در تابستان امسال منتشر شد و موضوع آن خانه‌های قدیمی، محیط زیست، قهرمان من، خانواده‌ من و فضای مجازی بود.

شرکت‌کنندگان این رویداد را بر اساس شرایط درج شده در شیوه‌نامه، کودکان و نوجوانان بالای ۱۲ سال، اعضای ارشد بالای ۱۹ سال و مربیان و کارشناسان کانون و شرکت‌کنندگان آزاد غیر کانونی تشکیل می‌دادند.

در این شیوه‌نامه از علاقه‌مندان به تفکیک خواسته شده بود برای عکس‌های انتخاب شده از سوی دبیرخانه رویداد یا آثار عکاسی شده توسط خود، شعر یا نثر و قطعه‌ادبی بنویسند.

انسیه موسویان، مدیر آفرینش‌های ادبی و هنری کانون درباره این نمایشگاه گفت: در دنیای امروز، هم‌نشینی هنرهای مختلف، ظرفیت‌های بیانی تازه و قابلیت‌های جدیدی را برای انتقال اندیشه و احساس به وجود آورده و کلام در ترکیب با دیگر هنرها از جمله هنرهای بصری مثل عکاسی، قدرت و ظرفیت مضاعفی پیدا کرده است.

وی توضیح داد: در کارگاه‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز گاهی از عکس و تصویر به عنوان محرک‌های نوشتاری استفاده می‌شود. بر این اساس مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون، نخستین جشنواره ادبی هنری «عکس‌نگار» را طراحی و برگزار کرد. این جشنواره در سه بخش و برای دو گروه از مخاطبان (کانونی و آزاد) برگزار شد.

موسویان افزود: افتتاح نمایشگاه آثار منتخب این رویداد، از جمله ویژه برنامه‌های ماه بهمن این مدیریت است و به همین مناسبت این نمایشگاه از اول تا بیست‌ودوم بهمن سال جاری هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

نمایشگاه ۴۰ اثر منتخب نخستین جشنواره ادبی هنری «عکس‌نگار» تا پایان دهه فجر در نگارخانه آفتاب مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران دایر است.

آثار منتخب نخستین جشنواره ادبی هنری عکس نگار به زودی در بخش نمایشگاه مجازی پایگاه اطلاع رسانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش در خواهد آمد.

نمایشگاه ۴۰ اثر منتخب نخستین جشنواره ادبی هنری عکس‌نگار

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares