مـوسيقی

یادی از محمدرضا شجریان در خبرنامه فرهنگستان زبان

هفتاد و چهارمین شماره خبرنامه گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان (مهر ۱۳۹۹) با یادی از محمدرضا شجریان منتشر شد.

به گزارش ایسنا، فهرست مندرجات این شماره از خبرنامه گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی به این شرح اعلام شده است: سخن نخست «نقش موسیقی در آموزش زبان و ادبیات فارسی» به مناسبت درگذشت استاد موسیقی ملی و آموزگار ادب فارسی محمدرضا شجریان نوشته حسن ذوالفقاری، مقاله «شرح امثال فارسی و نگارش دبستان تا دبیرستان» بخش اول (پایه دوازدهم) نوشته علی کفشگر، «آشنایی با استادان زبان و ادبیات فارسی خارج از کشور (۱): محمد عبدالصبور خان، استاد دانشگاه داکا (بنگلادش)»، «کاربرد مصوّبات فرهنگستان زبان و ادب فارسی (۴): بررسی دیدگاه‌های برخی معلمان در ضرورت واژه‌گزینی فارسی» از سیده ‏زیبا بهروز، «آشنایی با رسانه‌های مجازی (۱۳): معرفی رسانه درست‌نویسی «ویراستارباشی» و «خانه ویراستار»» از فرناز صادقی.

یادنامه استاد اسماعیل سعادت، ضمیمه خبرنامه انجمن صنفی ویراستاران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی میزبان سفیر پاکستان در ایران، همچنین معرفی کتاب درسی دستور زبان فارسی فرهنگ برای دورۀ اول و دوم دبیرستان‌ها (بی‌تا) و روزشمار رویدادهای ادبی شهریور ۱۳۹۹ نوشته محدثه طاهری و شعر پایانی نگاه نوشته غلامعلی رعدی آذرخشی از دیگر مطالب این شماره است.

علاقه‌مندان می‌توانند شماره‌های پیشین این خبرنامه را در این لینک مشاهده کنند.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares