مـوسيقی

کتاب رقص مضراب منتشر شد

کتاب «رقص مضراب» به قلم سیاوش کامکار، مهیار طریحی و مصطفی مومنیان منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، این کتاب که شاملِ ۲۲ قطعه برای سنتورنوازی معاصر است در انتشارات هستان منتشر شده است. 

در معرفی این کتاب به قلم نویسندگانش آمده است: «حس زیبای یادگیری و یاددادنِ هم‌زمان، انگیزه‌ اصلی انتشار این کتاب است. از روزی که باافتخار در محضرِ استاد اردوان کامکار شاگردی کردیم و شیوه‌ سنتورنوازی معاصر را آموختیم بیش از یک دهه می‌گذرد. از آن زمان تا به امروز اشتیاقِ آموزش آن‌چه فراگرفته‌ایم در وجود ما جای گرفته و آموزش بخشی جدایی‌ناپذیر از فعالیت‌های حرفه‌ای ما شده است.

پس از گذراندنِ فراز و فرودهای فراوان و همدلی‌هایی که در دوره‌ آموزش پدید آمد، همچنین اجرای کنسرت‌های تریو برای سنتور و همکاری در مسترکلاس‌های استاد کامکار، بر آن شدیم تا از آن‌چه اندوخته بودیم، بهره گیریم و در کنسرت‌های مختلف قطعات یکدیگر را اجرا کنیم و پس از هر اجرا، پیشنهادها و انتقادات درباره‌ آن قطعات را با همراهی یکدیگر بررسی کنیم. این کار در فضایی دوستانه از یک‌سو و سخت‌گیری‌ها و نکته‌سنجی‌های استادمان، از سوی دیگر انجام می‌پذیرفت.

هم‌زمانی این دو حس و فضا، تجربه‌ای بی‌مانند برای ما رقم زد تا علاوه بر به‌کارگیریِ نقدهای سازنده و تمییز نهادن بین سره و ناسره، با سلیقه‌ آهنگ‌سازی یکدیگر بیش‌تر آشنا شویم. حاصلِ آن تجربه‌ دلچسب، که به دست آوردنِ آن به هیچ‌روی آسان نبود، این مجموعه قطعات از سه آهنگ‌ساز به شیوه‌ سنتورنوازی معاصر است.»

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares