عكاسی

عکاسان خبری، صدای همه کسانی بودند که دیده نشدند

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفت را فصل مشترک همه عکاسان خبری دانست و گفت: عکاسان خبری در طول تاریخ ایران صدای همه کسانی بودند که دیده نشدند و تنها عشق می تواند انرژی حضور در این عرصه را فراهم کند.

محمد خدادی در مراسم پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران، خبرنگاری را محصول عشق دانست و گفت: من به همه جوانانی که وارد این حوزه می شوند تاکید می کنم که اگر عاشق نباشند در این حوزه دوام نخواهند آورد.

وی با اشاره به ثبت لحظات ایثار از سوی عکاسان اظهار کرد: آنان که معرفت و انسانیت را ثبت می کنند با معرفت هم زندگی خواهند کرد و خوشا به حال شما عکاسان که انتخابتان انسان بوده است و تلاش شما برای انسان‌ها است. در این مسیر، تنها تقدیر نبوده است، بلکه اراده شما منجر به این تقدیر شده است. اگر برای تعالی انسان زندگی کنیم، روح آدمی صیقل پیدا خواهد کرد.

خدادی جمع عکاسان را حضور ارزشمندی عنوان کرد و گفت: بزرگترین مشکل ما در ایران این است که کار فردی را خوب انجام می دهیم ولی در کار جمعی ضریب تحمل ما پایین است. باید به یکدیگر کمک کنید که انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور، روز به روز تقویت شود و این راهی ندارد جز اینکه همه به میدان بیایند و گذشت داشته باشند. من معتقدم خیابان محبت یک طرفه است و خیابان گذشت هم یک طرفه است. باید انجمن را تقویت کرد و کاری که از پس مجموعه ما در وزارت فزهنگ و ارشاد اسلامی برمی‌آید را انجام خواهیم داد.

در پنجمین دوره نشان، ۱۸۰ عکاس از سراسر ایران مشارکت داشتند که در بخش تک عکس ۱۲۰۴ اثر و در مجموعه عکس، ۲۵۹ مجموعه به دبیرخانه ارسال شد و مورد قضاوت قرار گرفت. در بخش تک عکس، ۲۷۴ عکس خبری، ۳۸۴ عکس مستند، ۱۶۹ عکس محیط زیست، ۲۱۷ عکس پرتره و ۱۶۰ عکس ورزشی و در بخش مجموعه عکس نیز ۵۶ مجموعه خبری، ۱۱۵ مجموعه مستند، ۶۳ فریم از مجموعه محیط زیست، ۲۹ فریم از مجموعه عکس پرتره و ۳۲ مجموعه عکس ورزشی به دبیرخانه ارسال شد.

مراسم اختتامیه پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران عصر جمعه ۲۵ تیرماه  با تعداد محدودی از مدعوین شامل نامزدها، داوران و پیشگامان عکاسی مطبوعاتی کشور به صورت برخط برگزار شد و برگزیدگان در ۶ بخش اعلام تقدیر شدند و  همچنین ۴ نفر از پیشگامان عرصه عکاسی مطبوعاتی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: مصطفی رودکی / خبرگزاری میزان

کلمـات کلیدی: | | | | |

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares