عكاسی

۵۱ عکاس در جشنواره عکس میاندوآب

دبیر هنری جشنواره ملی عکس تالاب نوروزلوی میاندوآب گفت: با استناد به آمار شرکت کنندگان، ۵۱ عکاس از ۲۵ استان کشور در نخستین جشنواره عکس میاندوآب حضور می‌یابند.

به گزارش مجله هنر، علیرضا بابایی، دبیر هنری این جشنواره گفت: ۵۵۲ درخواست بررسی سوابق و رزومه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که داوران و مجریان امر طبق مفاد مندرج در فراخوان جشنواره، اسامی ۵۱ نفر را با ذکر نام استان محل سکونت معرفی کردند.

وی با بیان اینکه هنرمندان عکاس از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، البرز، تهران، خراسان‌های رضوی و شمالی، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی و همدان در جشنواره عکس میاندوآب حضور می‌یابند، افزود: در ابتدا قرار بود این جشنواره‌ به شکل منطقه‌ای با حضور عکاسان ۱۰ استان برگزار شود ولی با توجه به استقبال بی‌نظیر هنرمندان از سراسر کشور، با اضافه شدن بخش «میهمان»، جشنواره حالت کشوری به خود گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین درصدد برگزاری آن به شکل بین المللی هستیم که درصورت همکاری ترکیه، یک قسمت جشنواره در آن کشور برگزار می‌شود.

دبیر هنری جشنواره عکس تالاب نوروزلوی میاندوآب افزود: این جشنواره از امروز جمعه آغاز و به مدت سه روز تا ۱۹ اردیبهشت برگزار می‌شود، گفت: شهرستان از هر نظر آماده برگزاری این جشنواره است به طوری که فرمانداری، شهرداری و اداره‌های مرتبط پشتیبانی و حمایت همه جانبه دارند.

بابایی افزود: همچنین برخی شهروندان به صورت خودجوش به انتشار پیام‌ و فراخوان در فضای مجازی در راستای حمایت و خوش رفتاری با میهمانان در سطح شهر اقدام کرده‌اند که این جای خوشحالی و قدردانی است.

وی با بیان اینکه میاندوآب به عنوان «شهر دوچرخه ایران» مطرح است، گفت: در مدت سه روز که جشنواره با حضور عکاسان در مکان‌های مختلف و تاریخی شهر برگزار می‌شود و یا هنرمندان در سطح شهر حضور می‌یابند، دوچرخه‌سواران با دوچرخه در شهر حضور یابند و انتظار داریم شهروندان در این زمینه مشارکت و همکاری کنند.

بابایی با بیان اینکه از چند روز پیش برخی عکاسان در شهر حضور دارند و از خونگرمی و استقبال شهروندان اعلام رضایت دارند، گفت: علاوه بر این، مردم در طول برگزاری جشنواره به انحای مختلف همکاری کنند.

وی اضافه کرد: این جشنواره با همکاری موسسه مردم نهاد زیست محیطی یام‌یاشیل و موسسه فرهنگی و هنری یئنی باخیش برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این جشنواره در چهار بخش‌ شامل بخش اصلی، نگاه نو، بخش جنبی و عکس‌های قدیمی برگزار می‌شود، عکاسی مستند با دوربین‌های حـرفه‌ای نظیر تک عکس و مجموعه عکس‌ها مربوط به بخش اصلی، عکاسی مفهومی، انتزاعی، فایـن آرت و فتومونتاژ مرتبط با موضوعات جشنواره در بخش نگاه نو، عکاسی با تلفن همراه ویژه شهـروندان میاندوآبی و عکس‌های آلبومی و آرشیوی مربوط به بخش عکس‌های قدیمی است.

شهرستان میاندوآب همان‌گونه که از نامش پیداست، میان ۲ رودخانه زرینه‌رود (جیغاتی) و سیمینه‌رود (تاتائو) قرار گرفته است تا شهر آب و قطب کشاورزی و دامداری لقب گیرد ضمن اینکه دارای یک هزار و ۱۵۰ هکتار تالاب نیز است.

جشنواره عکس میاندوآب

جشنواره عکس میاندوآب

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares