عكاسی

درگذشت بابک برزویه عکاس باسابقه سینمای ایران

بابک برزویه، عکاس سینما، پس از مدت‌ها تحمل عوارض ناشی از بیماری، دارفانی را وداع گفت.

به گزارش مجله هنر، بایک برزویه، از فعالان عرصه عکاسی تئاتر و سینما بود که از دی ۱۴۰۰ به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می‌برد.

بابک برزویه، در سال ۱۳۴۸ در تهران متولد شد. وی با پایان دوره متوسطه، تحصیلات خود را در رشته کاردانی هنر در انستیتو مربیان هنر ادامه داد. او دوره کارشناسی عکاسی را در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه تهران به پایان رساند. بعدی از مدتی وقفه و فعالیت‌های هنری، بابک برزویه تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی رشته بازیگری / کارگردانی در دانشگاه آزاد ادامه داد و در سال ۱۳۸۰ موفق به دریافت مدرک در این رشته شد.

وی در سال ۱۳۷۵، برنده دیپلم و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم، برای عکاسی فیلم سفر به چزابه، ساخته رسول ملاقلی‌پور شد. او با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی، یکی از فعال ترین عکاسان هنری ایران بود. همکاری با خبرگزاری‌هایی همچون فارس، ایسنا، آنا و مهر، از سوابق کارنامه فعالیت های اوست. 

بابک برزویه

بابک برزویه، برای اولین بار در سن یازده سالگی، در فیلم مدرسه‌ای که می‌رفتیم، محصول سال ۱۳۵۹، به‌کارگردانی داریوش مهرجویی نقشی ایفا کرد. او در دوران نوجوانی، با توجه به علاقه به رشته عکاسی به این رشته روی آورد و با ادامه تحصیلات خود در این رشته، فعالیت‌های خود را به صورت حرفه‌ای در عکاسی خبری، عکاسی صنعتی و عکاسی هنری ادامه داد. وی در سال ۱۳۹۱، با فیلمبرداری و کارگردانی فیلم تئاتر وارد دوره جدیدی از فعالیت‌های خود شد.

 عضویت در انجمن عکاسان کانادا و آمریکا، عضویت در هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، تدریس عکاسی در مراکز هنری و دانشگاهی و همچنین مدیریت آموزشگاه سینمایی شیدنگار، از سوابق دیگر این هنرمند عکاس بود.

زنده یاد بابک برزویه، که از دی ۱۴۰۰ به دلیل عارضه مغزی در کما به سر می‌برد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود، سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ درگذشت.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares