داستان

قصه‌های شب چله به روایت هنرمندان

صفحه مجازی «قصه‌های تهران» همزمان با شب یلدا به تهیه‌ دو برنامه‌ ۴۰ دقیقه‌ای با حضور هنرمندان اقدام می‌کند تا در نبود دورهمی‌های امسالِ شب یلدا، سنت قدیمی ایرانیان نیز حفظ شود.

طراح و سردبیر برنامه «قصه‌های شب چله» ، با اشاره به لزوم حذف دورهمی‌ها در شب یلدای امسال برای جلوگیری از شیوع کرونا، از تهیه‌ برنامه‌ای با استفاده از ژانرهای مختلف در فضای مجازی خبر می‌دهد که به دنبال آن قرار است با شرکت هنرمندان در حوزه‌های مختلف، خاطرات مرتبط با این روزها زنده نگه داشته شوند.

رضا دبیری‌نژاد به عنوان طراح و سردبیر این برنامه برای شب‌های یلدا ادامه می‌دهد: قصد داریم از طریق تجربه‌های افراد مختلف این محفل مجازی را به خانه‌های مردم ببریم تا سنت‌های قدیمی‌مان همچنان پابرجا مانده و در ذهن مردم زنده بماند.

به گفته‌ وی، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است در دو روز پنج شنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ آذر) ویژه‌برنامه‌هایی به مدت ۴۰ دقیقه و از ساعت ۲۰ به صورت زنده تولید شود تا مردم بتوانند برای شب یلدا نیز از آن‌ها استفاده کنند.

 

قصه‌های شب چله به روایت هنرمندان

قصه‌های شب چله به روایت هنرمندان

او با بیان این‌که در این ویژه‌برنامه‌ها، برخی چهره‌های فرهنگی و هنری، مجموعه داستان‌ها، روایت‌ها و خاطرات خود را از شب‌های یلدا در سال‌های گذشته بیان می‌کنند، می‌افزاید: هنرمندانی مانند احترام برومند، شرمین نادری، محمدعلی بهمنی، مسعود فروتن، دکتر ناصر تکمیل همایون، لوریس چکناواریان، اردشیر رستمی و آرش اوستا درقالب برنامه آنلاین روایت‌های خود را اجرا می‌کنند. همچنین اجرای خیمه شب‌بازی و شعرخوانی‌های قدیمی تهران و ترانه‌های مرتبط با یلدا در این آیتم‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند.

او تاکید می‌کند: نکته‌ مهم در اجرای این برنامه‌ها، ضبط همه‌ آیتم‌ها توسط تلفن همراه است و هرکدام از هنرمندان خودشان برنامه‌های خود را در منزل ضبط می‌کنند و در واقع در تولید برنامه نیز فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت می‌شود.

او به همزمان بودن روز پرستار با شب یلدا و اختصاص بخشی از برنامه به مدافعان سلامت کشور و پرستاران نیز اشاره می‌کند.

علاقه‌مندان برای استفاده از این برنامه می‌توانند به آدرس tehranstories.pro@ در اینستاگرام مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares