هنرهای تجسمی

ثبت‌نام ۲۵۰ هنرمند برای شرکت در نمایشگاه ملی مجازی صنایع ‌دستی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی از ثبت‌نام ۲۵۰ هنرمند برای شرکت در نمایشگاه ملی مجازی صنایع ‌دستی طی سه روز خبر داد و گفت: این تعداد هنرمند در مدت سه روز برای شرکت در این دوره از نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش وب سایت میراث آریا، خشایار نیکزادفر، با اعلام این خبر گفت: امسال برای اولین بار نمایشگاه ملی صنایع‌ دستی به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود که تجربه جدیدی در برگزاری نمایشگاه‌های ملی صنایع‌ دستی به حساب می‌آید.

وی افزود: در همین رابطه سامانه‌ای به آدرس طراحی شده که هنرمندان صنایع‌دستی به‌منظور شرکت در این نمایشگاه وارد این سامانه می‌شوند و به تفکیک هر استان از آن‌ها ثبت‌ نام به عمل می‌آید.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ادامه داد: هنرمند صنایع‌دستی بعد از ثبت‌نام در این سامانه از سوی کارشناس صنایع‌ دستی در اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ارزیابی می‌شود و بعد از آن برای تأیید به معاون صنایع ‌دستی و یا مدیرکل استان ارجاع می‌شود و بعد از تأیید نهایی از سوی مدیرکل، فرآیند ثبت ‌نام هنرمند به پایان می‌رسد و امکانی به وجود می‌آید که از طریق سامانه محصولات خود را بفروشند.

نیکزادفر اضافه کرد: این نمایشگاه کاملاً رایگان است و شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی هیچ‌گونه وجهی در این زمینه دریافت نمی‌کند. محصولات هنرمندان از طریق شرکت پست به دست خریداران می‌رسد. در همین رابطه تفاهم ‌نامه‌ای بین معاونت صنایع‌ دستی کشور و شرکت ملی پست ایران به امضا رسیده است که بر اساس آن پست ۳۰ درصد تخفیف برای ارسال محصولات هنرمندان ارائه می‌دهد؛ با این حال دنبال این هستیم تا این میزان تخفیف افرایش یابد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه برگزاری نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به صورت مجازی تجربه جدیدی به حساب می‌آید، هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام هنرمندان نداریم. تاکنون ۲۵۰ نفر اعم از حقیقی و حقوقی در سامانه‌ای که اعلام شده ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی ما این است که تعداد ثبت ‌نام‌کنندگان به بیش از هزار نفر خواهد رسید.

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی امسال به صورت مجازی همزمان با فرا رسیدن ۱۷ ربیع‌الاول سالروز ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) سه‌شنبه ۱۳ آبان افتتاح خواهد شد.

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares