خوشنـويسی

«معماری حرف‌ها و کلمه‌ها»ی استاد سید محمد احصائی

«معماری حرف‌ها و کلمه‌ها» عنوان مجموعه‌ای از آثار سید محمد احصائی است بعد از چند دهه بازنشر شده است.

 به گزارش مجله هنر، «معماری حرف‌ها و کلمه‌ها» عنوان مجموعه‌ای از آثار استاد محمد احصائی است که به انتخاب امرالله فرهادی آردکپان، علیرضا مصطفی‌زاده ابراهیمی و مجید عباسی بازنشر شده و در نگارخانه ویژه به نمایش در آمده است.

این نمایشگاه که از ۵ تا ۱۷ دی‌ماه برپاست، مجموعه‌ای منتخب از آثار درخشان احصائی است که تا کنون به این شکل بازتولید نشده است.

علیرضا مصطفی‌زاده درباره نمایش آثار منتخب استاد احصائی در نگارخانه ویژه توضیح داد: مجموعه آثار این نمایشگاه را به اتفاق آقای امرالله فرهادی و آقای مجید عباسی انتخاب و باز تولید کردیم؛ در نمایشگاه استاد احصائی ۲۱ اثر برای نمایش انتخاب شده که به تعداد محدود ۳۰ نسخه از هر کدام روی کاغذ ایتالیایی کتان فابریانو به روش چاپ دستی با ماشین پرس مشکی‌کوب شده و تمامی آثار با شماره‌گذاری به امضای هنرمند رسیده است. همچنین علاوه بر این ۲۱ اثر یک اثر دیگر هم از مجموعه آثار «الفبای ازلی» استاد احصائی به عنوان تک اثر به نمایش گذاشته شده که در تعداد ۹۹ نسخه روی کاغذ ایتالیایی پس از چاپ دستی مشکی‌کوب با رنگ اکرلیک توسط هنرمند رنگ‌گذاری‌های متفاوت شده و به امضا رسیده است و هر کدام حکم یک اثر اصل و بدیع را دارد.

وی افزود: کاتالوگ آثار این مجموعه در ۸۰ صفحه به تعداد ۲۰۰ نسخه با صحافی ویژه و با امضای استاد احصائی در این نمایشگاه عرضه شده است.

امرالله فرهادی هم درباره هدف برپایی نمایشگاه آثار منتخب استاد محمد احصائی به شکل خاص برای نخستین بار در نگارخانه ویژه توضیح داد: این پروژه را ما به عنوان شاگردان استاد با همدیگر انجام دادیم. همانطور که می دانید کارهای استاد احصائی خیلی گران هستند و خیلی از افراد نمی‌توانند این آثار را داشته باشند، بنابراین ما برخی کارها را بازتولید کردیم. یک اثر هم به صورت ویژه بازتولید شده و استاد با یک شور و شوقی بر روی آن کار کرده و رنگ گذاشته است، گویی که دارند یک اثر جدید خلق می‌کنند.

سید محمد احصائی، از هنرمندان معاصر ایران در زمینه خوشنویسی، گرافیک و نقاشی است که آثار نقاشی‌خط آوازه جهانی دارد.

علاقمندان برای بازدید از جدیدترین نمایشگاه او می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی، خیابان سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم، پلاک ۵ نگارخانه ویژه مراجعه کنند.

اقامت 24

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.