ویـدیو

خاطرات کریم مجتهدی از زبان خودش

استاد کریم مجتهدی، استاد پیشکسوت فلسفه، در ۹۳ سالگی از دنیا رفت. او در اولین همایش چهره‌های ماندگار در سال۱۳۸۰ به عنوان چهره ماندگار فلسفه برگزیده شده بود. وی همچنین در سال ۱۴۰۰ به عنوان برترین دانشمند حوزه علوم انسانی انتخاب و جایزه نوبل ایرانی را از بنیاد البرز دریافت کرد.

به گزارش مجله هنر به نقل از ایسنا، حیدر ارشدی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز، در خصوص انتخاب مرحوم کریم مجتهدی، به عنوان برترین دانشمند علوم انسانی، گفت: در سال ۱۴۰۰، هم‌زمان با دوران کرونا، پنجاه‌ و ‌نهمین دوره جایزه البرز بخش دانشمندان برگزار شد که در این دوره، پس از بررسی صدها دانشمند معتبر کشور در رشته علوم انسانی، از میان سه دانشمند برتر این حوزه، مرحوم دکتر کریم مجتهدی، به عنوان فرد برگزیده انتخاب شد. ایشان به دلیل اقدامات علمی فراوان برای شناساندن فلسفه اسلامی، نقد تفکر غرب، تربیت شاگردان زیاد، تالیف کتاب فراوان، ترجمه آثار زیاد و همچنین به خاطر اینکه ستون فلسفه ایران بودند هیات داوران جایزه البرز بهترین دانشمند حوزه علوم انسانی را به ایشان اهدا کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز، با ذکر خاطره‌ای از زمان اعلام برنده شدن جایزه نوبل ایرانی به دکتر مجتهدی گفت: وقتی ما با استاد ارتباط گرفتیم با یک دست گل به سراغ ایشان رفتیم و آن مرحوم را از جایزه‌ای که برنده شدن مطلع کردیم، آقای مجتهدی هم در عین تواضع به ما پاسخ دادند من در سن ۹۰ سالگی هستم و این جوایز را به جوان‌ترها بدهید تا برای آنها ایجاد انگیزه شود، اما در همین لحظه در خصوص چگونگی انتخاب شدن ایشان توضیحاتی را دادیم و سپس ایشان خوشحال شدند. روح ایشان شاد.

مقالات مرتبط
چرم مشهد

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا پدرام
مینا پدرام
۱ بهمن ۱۴۰۲ ۱۸:۱۶

روحشان شاد

خبـر پیشنهـادی
نزدیک
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.