بیژن شافعی

  • تـولد: 01. فروردين 1338
  • محل تـولد: مهـاباد
  • بازدیدها: 4550

زندگی‌نامه، آثـار و سوابق هنری

او تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز به پایان رساند و در رشته معماری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. در دوران تحصیل دانشگاهی و پس از آن با مهندسان مشاور متعددی همکاری مؤثر داشت. از سال 1371، دفتر مستقل معماری خود را تشکیل داد. او پروژه‌‌های متعددی را در حوزه‌های فرهنگی، اداری، مسکونی و صنعتی به انجام رسانده است. از شاخص‌ترین بناهایی که وی ساخته، طراحی و بازسازی فضای خانه هنرمندان ایران و طرح توسعه آن مجموعه است. استاد شافعی، همچنین از بنیانگذاران و مسئولان گروه معماری دوران تحول در ایران در سال 1362 است. بیژن شافعی، ویکتور دانیل و سهراب سروشیانی، با همکاری یکدیگر سه کتاب در ارتباط با معماری دوران تحول در ایران به نام‌های: "معماری نیکلای مارکف"، " معماری کریم طاهرزاده بهزاد" و " معماری وارطان هوانسیان" تألیف کرده اند. و همچنین به اتفاق این دو تن، گروه مطالعاتی "معماری دوران تحول" را تشکیل داده‌اند.

وی مدیر عامل دفتر طراحی و ساخت"خانه هفت ماه" از سال 1372 بوده و همچنین دبیر بخش فرهنگی جامعه معماران ایران و از مؤسسین خانه فیلم معمار است.

 

 

برای شروع گفتگو و چت با همکاران ما، بر روی نام آنها کلیک کنید. در صورت ضرورت، به آدرس زیر ایمیل ارسال نمایید: info@artmag.ir

گفتـگو با ما در واتساپ
Close and go back to page
0
Shares