خوشنـويسی

شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران عدالت را رعایت می‌کند

غلامحسین امیرخانی، چهره ماندگار خوشنویسی، در انتخابات اولین مجمع استادان شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران گفت: انتخابات شورای ارزشیابی از سوی بزرگان عرصه خوشنویسی سبب می‌شود که عدالت انجام شود و حق هنرمندی که صلاحیت دریافت استادی دارد ضایع نشود.

به گزارش مجله هنر به نقل از ایرنا، غلامحسین امیرخانی، چهره ماندگار عرصه خوشنویسی ایران، در مراسم انتخابات اولین مجمع استادان شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران، پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی عملکرد انجمن‌های هنری را عنوان کرد و توضیح داد: چند نفر کارشناس برجسته، پیگیر موضوعاتی همچون مسائل مالی و همچنین برنامه‌های توسعه‌ای تشکیلات هنری شوند تا معیار نزدیک به اهداف آنها مورد ارزیابی قرار گیرد و بتوانیم کارنامه آنها روی میز بگذاریم.

استاد امیرخانی افزود: ما در انجمن خوشنویسان آماده هستیم که ما را به عنوان اولین محل مورد کاوش قرار دهید تا بدانیم چقدر توانسیتم عدالت را به دست آوریم.

وی گفت: افراد کارشناس از نظر مالی و از نظر هنری ما را آسیب‌شناسی کنند که خدای ناکرده فسادی اگر وجود دارد خود بدانیم کجا کوتاهی کردیم.

وی همچنین پیشنهاد بررسی عملکرد فرهنگی و هنری دولت را مطرح کرد و گفت: کشور ما نیاز به آسیب شناسی دارد، دولت خودش نمی‌تواند خودش را ارزیابی کند و به ترازوی دیگری نیاز دارد یک تحقیق و پژوهشی معرفتی و اخلاقی غیر دولتی توسط چند کارشناس برجسته همچون دکتر شفیعی کدکنی که خارج از دولت هستند انجام شود تا بدانیم در کجای کار هستیم و تا در واقع آسیب‌شناسی عملکرد دولت از مهمترین کارهایی است که باید انجام شود و بدانیم این راهی که رفتیم به کجا رسیدیم، تا بدانیم مشکلات کجاست و نسبت به اصلاح آن چه کنیم و چه عواملی نگذاشته است تا اهداف مورد نظر برسیم.

استاد پیشکسوت خوشنویسی سپس این شعر از مولانا را خواند «اول ای جان دفع شرِ موش کن – وانگهان در جمع گندم، جوش کن» و افزود: مدیران دولت زحمت زیادی می‌کشند ولی چرا این گندم گُم می شود. آن موشی که گندم می‌برد بیاید شناسایی شود. سرمایه های تاریخی ما کجا می‌روند، ما باید به صورت دقیق وارد معرکه شویم و تا آن را انجام ندهیم گرفتار خواهیم ماند.

امیرخانی اضافه کرد: دیگر تبلیغات کلامی اثر ندارد و برای موفقیت به الگو نیاز داریم و کلام کافی نیست.

در این جلسه، اساتید مطرح و پیشکسوت خوشنویسی مانند استاد امیرخانی، استاد سلحشور، استاد فلسفی، استاد شیرازی، و… حضور داشتند.

اقامت 24

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.