خبرهای عمومی

خداحافظی همیشگی با مهرداد ذوالنور

آیین بدرقه مهرداد ذوالنور، هنرمند گرافیست، به سوی خانه ابدی در صبح یک روز پاییزی اواخر مهرماه ۱۴۰۰ در قطعه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش مجله هنر، در این مراسم که از ساعت ۱۰صبح یکشنبه (۲۵ مهرماه) در میان غم و اندوه خانواده، تعدادی از هنرمندان و دوستان زنده‌یاد مهرداد ذالنور در بهشت زهرای تهران برپا شد، پیکر این هنرمند به خاک سپرده شد.

سیف‌الله صمدیان، عکاس و مستندساز، که از دوستان نزدیک و همکاران ذوالنور محسوب می‌شد نیز در این مراسم شرکت داشت. او با پخش فایل صوتی‌ای از این هنرمند که برای درگذشت برادرش یدالله صمدیان برای او ارسال کرده بود، خاطرنشان کرد: یکی از افرادی که ایران نیستند اما از نزدیکان مهرداد محسوب می‌شد و در حال حاضر در این مراسم نیستند، سمیرا مخملباف بود. خداوند به خانواده مخملباف و ذوالنور صبر دهد.

سپس پیام صوتی ابراهیم حقیقی که در تهران حضور ندارد پخش شد. او در این پیام، با بیان سابقه‌ی آشنایی خود با ذوالنور از کلاس‌های درس دانشگاه تا انجمن طراحان گرافیک و پس از آن، فقدان او را بسیار تلخ و جبران‌ناپذیر توصیف کرد.

میر جلال‌الدین کزازی، نویسنده، استاد دانشگاه و شاهنامه‌پژوه، از جمله حاضران در این مراسم بود. سهند صمدیان، فرهاد فزونی، فرزانه خادمیان، مهدی قاسمی، روشن نوروزی، سهیل صمدیان، مریم ملک، نغمه مقصودلو، یلدا معیری، زهرا راد، حمید باباوند، ارسلان امانتی، بنیامین شریفی، فرزاد خوشدست و الهام ملک مختار، از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

ذوالنور هنرمند متولد سال ۱۳۵۲ و از اعضای اولیه انجمن صنفی طراحان گرافیک بود و در اکثر بینال‌ها، رویدادها و بزرگداشت‌های انجمن نقش مؤثر و سازنده‌ای داشت. از سوابق کاری مرحوم ذوالنور می‌توان به مدیریت گالری‌های خانه هنرمندان ایران اشاره کرد. این هنرمند همچنین به واسطه عکاسی‌هایش در افغانستان نیز شهرت دارد.

 خداحافظی همیشگی با مهرداد ذوالنور

خداحافظی همیشگی با مهرداد ذوالنور

اقامت 24

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.