عكاسی

عکاس ایرانی و جایزه عکاسی محیط زیست

مهدی محبی پور، عکاس ایرانی، برای تصویر مرگ تلخ پرندگان، برنده جایزه عکاس محیط زیست سال ۲۰۲۲ شد.

به گزارش مجله هنر، تصاویر برنده جایزه عکاس محیط زیست سال ۲۰۲۲، منتشر شد و برنده کلی این دوره از رقابت‌ها، مهدی محبی پور، با عکسی از مرگ تلخ پرندگان معرفی شد.

عکس مهدی محبی پور، عکاس ایرانی، با موضوع: مرگ تلخ پرندگان که در سال ۲۰۲۱ گرفته شده است، پرندگانی را نشان می‌دهد که در تالاب میانکاله ایران، به دلیل کمبود آب و آلودگی تلف شده اند. در این عکس کارگران محیط زیست، در حال جمع آوری اجساد حیوانات، برای جلوگیری از گسترش بیماری هستند.

این عکس، تنها سه پرنده از هزاران پرنده‌ای را به تصویر می‌کشد که در تالاب میانکاله ایران، به دلیل آلودگی و کمبود آب تلف شده اند و نشان دهنده تلاش محیط بانان برای جمع آوری اجساد، برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

این عکس، به دلیل تصویری سورئال از طبیعت دایره‌ای زندگی بین انسان‌ها و حیات وحش، به عنوان عکس برنده انتخاب شد و همچنین ترکیب قدرتمند آن از انتقال مسائل زیست محیطی واقعی که سیاره ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در حالی که از رنگ‌های تند و متضاد، برای ایجاد یک عکس بصری جذاب استفاده می‌کند.

مهدی محبی پور، در واکنش به برنده شدن در این دوره از رقابت‌ها گفت: در دنیا، برنده این جایزه، معتبر شده است، زیرا عکاسی از آب و هوا و نمایش آسیب‌های وارده، بزرگترین اولویت من در زندگی است. من می‌خواهم مردم در سراسر جهان، از این رویداد غم انگیز مرگ پرندگان بدانند، زیرا اگر در سبک زندگی خود تجدید نظر نکنیم و مراقب کره زمین نباشیم، به زودی این اتفاق در کشورهای دیگر رخ خواهد داد.

مسابقه عکاس محیط زیست، اکنون در پانزدهمین سال خود است و به هدف خود برای نمایش برخی از الهام بخش‌ترین عکاسی محیطی جهان ادامه می‌دهد.

هیات داوران بین المللی، بیش از ۳۰۰۰ تصویر از تقریبا ۱۶۰۰ عکاس دریافت کرد

. ۱۱۷ منطقه مختلف در سراسر جهان با عکاسان از ۷ تا ۹۰ سال در این مسابقه شرکت کردند.

چرم مشهد

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.