خوشنـويسی

لزوم حفظ شاخص بانوان ایرانی در هنر نگارگری و تذهیب

چهره ماندگار خوشنویسی ایران، با اشاره به تلاش‌های فراوان بانوان در عرصه خوشنویسی، خواستار احیا و حفظ جایگاه شاخص آنها در این عرصه به ویژه در هنر نگارگری و تذهیب شد.

به گزارش مجله هنر، استاد یدالله کابلی خوانساری، در آئین گشایش نمایشگاه ملی خوشنویسی محفل انس که عصر جمعه، همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته جهانی گرامیداشت سعدی شیرازی، برگزار شد بیان کرد: شیراز، قبله‌گاه مشتاقان شعر و عشق و هنر و شهری پر از رویداد و خاطره است.

این پیشکسوت و چهره ماندگار خوشنویسی، با بیان اینکه این بار به بهانه چهارمین نمایشگاه سماع قلم و برای دیدن آثار هنرمندان خوشنویسی، به شهر شیراز سفر کردم، گفت: خوشنویسی، به عنوان یک هنر معنایی و ریشه‌ای در شیراز قدمت و پیشینه زیادی دارد و باید نگذاریم این هنر به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: اگر مظهر خوشنویسی در جهان را ایران بدانیم مظهر خوشنویسی ایران نیز شهرهایی مانند شیراز، تبریز، مشهد و اصفهان، به عنوان قطب بزرگ خوشنویسی کشور هستند.

استاد یدالله کابلی خوانساری، در پایان با اشاره به تلاش‌های بانوان در این عرصه، خواستار احیای جایگاه شاخص بانوان ایرانی در هنر نگارگری و تذهیب شد.

اقامت 24

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا شیرین بیان
مهسا شیرین بیان
۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۷:۲۸

جناب استاد همیشه تندرست باشند وجودشون ارزشمنده

ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.