عكاسی

فراخوان سالانه تبادل عکس با موضوع فاین‌آرت در نگارخانه لاله

فراخوان سالانه «تبادل عکس» با موضوع فاین‌آرت در نگارخانه لاله برگزار خواهد شد؛ پس از انتخاب آثار نهایی از سوی شرکت‌کنندگان، نمایشگاه این رویداد نیز برپا می‌شود.

به گزارش مجله هنر به نقل از ایسنا، اولین نمایشگاه سالانه «تبادل عکس» با موضوع فاین‌آرت در نگارخانه لاله برگزار می‌شود؛ این نگارخانه معتقد است در راستای معرفی هنرمندان عکاس و حمایت از هنر عکاسی اقدام به فراخوان اولین سالانه تبادل عکس با هدف استفاده از رویکردهای جدید در هنر عکاسی و همچنین شناسایی و معرفی هنرمندان عکاس معاصر در زمینه عکاسی فاین‌آرت (خلاقه و هنرهای زیبا) کرده است.

در این رویداد هنری، فرصتی فراهم شده است تا آثار منتخب هنرمندان عکاس تبادل شود و زمینه دریافت آثار متنوع توسط شرکت‌کنندگان صورت گیرد؛ همچنین نمایشگاهی از آثار شرکت‌کنندگان پس از انتخاب توسط هیات داوران، به همت نگارخانه لاله برگزار خواهد شد.

امروزه عکاسی در بخش‌های مختلف، گستردگی و فراوانی خاصی پیدا کرده است که هدف این سالانه فاین‌آرت است.

شرایط شرکت در سالانه تبادل عکس از سوی نگارخانه لاله اینچنین اعلام شده است: «شرکت در این سالانه برای همه هنرمندان و علاقمندان به هنر عکاسی آزاد است.

هر شرکت‌کننده می‌تواند به صورت تک‌عکس حداکثر ۵ فریم عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال کند.

عکس‌ها باید با فرمت JPG در اندازه ضلع کوچکتر ۳۰۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۳۰ مگابایت، در سایز حداقل۲۰x۳۰، به ایمیل lalehgallery.art@gmail.com نگارخانه لاله ارسال شود.

نمونه عکس‌های ارسالی نباید دارای تاریخ و یا هرگونه نشانه‌های تصویری و (پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو) باشد.

یکسان‌سازی ثبت شماره ادیشن و نام هنرمند به لاتین باید منطبق با شناسه ارسالی هر عکس صورت پذیرد.

آثار ارسالی نباید به نمایشگاه دیگری ارسال شده باشد.

تمام عکس‌ها باید دارای شرح باشد؛ فرم مشخصات اثر باید کامل و دوزبانه پر شود و همراه با عکس به ایمیل دبیرخانه lalehgallery.art@gmail.com ارسال شود.

ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کننده به منزله اعلام مالکیت عکس است و برگزارکنندگان هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی عکس‌ها ندارد.

نگارخانه لاله، حق استفاده از عکس‌های ارسالی در فضای مجازی، انواع رسانه‌ها و انتشار در داخل و خارج از کشور را با حفظ حقوق معنوی عکاسان برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار، به معنای پذیرش تمامی مقررات در این سالانه می‌باشد و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌ نشده بر عهده برگزارکنندگان است.

انتخاب آثار، در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول لازم است هر فرد فایل تصویر با کیفیت(۳۰۰Dpi) و فرمت JPG را همراه با فرم گواهی اعتبار آثار به دو صورت(pdf)(word) به ایمیل نگارخانه ارسال کند.

شرکت‌کنندگان، فرم‌های مندرج در سایت نگارخانه لاله را باید در بخش فراخوان را تکمیل کرده و به ایمیل سالانه به نشانی lalehgallery.art@gmail.com ارسال کنند.

این نگارخانه همچنین اعلام کرده است که در صورت انتخاب اثر توسط دبیرخانه سالانه، پس از اعلام نتایج، باید نسخه‌های اصلی در زمان مقرر، به دبیرخانه تحویل داده شود. بدیهی است، تصویر نسخه نمونه با اصل آثار ارسالی، مطابقت داده خواهد شد.

خلاقیت و ایده‌پردازی، در درجه اول اهمیت قرار خواهد داشت و هنرمند با شرکت در این سالانه اصالت اثر خود را تایید می‌کند. چنانچه اثری به لحاظ قالب ساختاری از اثر هنرمند دیگری کپی برداری شده باشد، در مراحل انتخاب و نمایش آثار از سالانه حذف خواهد شد.

از تصویر منتخب، تعداد ۱۹ نسخه چاپی همسان(تیراژ) چاپ گردد. از این تعداد ۱۲نسخه به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت‌کنندگان تبادل خواهد شد. همچنین ۴ نسخه برای فروش و۲ نسخه برای آرشیو، ۲ نسخه نیز برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی در زمان لازم در اختیارنگارخانه خواهد بود.

چاپ نسخه نمایشگاهی بر روی تخته شاسی، به منظور یکسان سازی آثار راه یافته به بخش نمایشگاه بر عهده نگارخانه خواهد بود.

داشتن گواهی شناسنامه تایپ شده در ابعاد A۵ به تعداد ۲۰ عدد، منطبق بر ۲۰ نسخه عکس الزامی است. (نسخه ۱ جهت اثر چاپ شده توسط بخش نمایشگاهی نگارخانه لاله اختصاص پیدا می‌کند.)

برای هر نسخه عکس، یک گواهی، طبق فایل درج شده در بخش فراخوان سایت نگارخانه لاله به نشانی: www.lalehartgallery.ir ارسال شود. ( فرم شماره۱)

پذیرفته شدن آثار در بخش تبادل به منزله ارائه قطعی در نمایشگاه نخواهد بود.

این نگارخانه اعلام کرده است که قیمت‌گذاری آثار در نگارخانه انجام خواهد شد.

شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق بوده و تصمیم‌گیری در مورد مسایل پیش‌بینی نشده برعهده برگزار کننده خواهد بود.

زمان تحویل عکس‌های به فروش نرسیده صرفا توسط هنرمند، حداکثر تا دو هفته پس از پایان نمایشگاه خواهد بود و پس از این زمان دبیرخانه مسئولیتی در قبال نگهداری و یا ارسال و تحویل آثارنخواهد داشت.

تکمیل صحیح کلیه فرم‌های درخواستی الزامی است.(فرم شماره۲)

شرکت کنندگان می بایست لیبل مشخصات اثر خود را به صورت دو زبانه تکمیل و ارسال کنند.(فرم شماره ۳)

ریاست این سالانه را محمد علی سعیدی برعهده دارد و دبیر آن داریوش محمد خانی است. هیأت داوران این نمایشگاه افشین بختیار، بهنام جلالی جعفری،حسین چنعانی زاده، جمال الدین شاهرخ و محمد قلم سیاه اعلام شدند.

زمان بندی نمایشگاه سالانه تبادل عکس، این چنین اعلام شده است که دریافت فایل تصویر نسخه نمونه از طریق ایمیل تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت و داوری آثار ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ صورت خواهد گرفت. نتایج این فراخوان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

دریافت ۱۹ ادیشن، طبق شرایط فراخوان تا ۱۰خرداد ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

نگارخانه لاله، اعلام کرده است که لازم به توضیح است که شرکت‌کنندگان باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که تا ۱۰خرداد آثار ارسالی توسط نگارخانه دریافت شود. لذا شرکت‌کنندگان تا یک هفته قبل از تاریخ اعلامی آثار را  به اداره پست تحویل داده و تاخیر احتمالی توسط اداره پست را لحاظ کنند.

تبادل آثار نمایشگاه، ۱۲تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۳برگزار خواهد شد و گشایش نمایشگاه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ خواهد بود.

تحویل آثار تبادل شده در زمان برگزاری نمایشگاه صورت خواهد گرفت و تحویل آثار فروخته نشده تا دو هفته پس از خاتمه نمایشگاه اعلام شده است.

نشانی دبیرخانه از سوی نگارخانه لاله به آدرس تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی لاله، نگارخانه لاله با  کدپستی:۱۴۱۵۶۱۳۱۳۱ و تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲ و ۸۸۹۶۲۳۳۹ اعلام شده است.

اقامت 24

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیـازدهی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسـال پیـام
لطفـا مقـاله یا رزومـه هنـری خود را به این آدرس ارسال کنید: info@artmag.ir
تا دقایقی دیگـر، پاسخ شما ارسـال خـواهد شد.